SHARP AR - 121E/151
AR 121E/151 to kompaktowe urządzenie, wykonujące wysokiej jakości kopie w cyfrowej technologii. Kopiarka AR 121E/151 z opcjonalnym zestawem drukującym ma możliwość współpracy z komputerem dzięki czemu można kopiować i drukować łatwo i szybko bezpośrednio z Twojego komputera.
Współczynnik kopiowania w szerokim zakresie
AR 121E/151 ma szeroki zakres zoomu od 50 do 200% co pozwala Ci na ustawienie wielkości kopii na taką jaka jest Ci potrzebna. Skala zmienia się co 1%.
Rozdzielczość wydruku 600 dpi
Rozdzielczość kopiarko-drukarki wynosi 600 dpi, co umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wydruku. Zapewnia to wyjątkową ostrość detali na kopii oraz powoduje, że drukowany tekst jest wyraźny i czytelny.
Inne wspaniałe zalety
wygodny wewnętrzny pojemnik na papier i boczny podajnik dokumentów,
pierwsza kopia w 9,6 sekundy,
funkcja oszczędzania tonera,
funkcja oszczędzania energii dzięki -Power Saver",
funkcja Auto Start eliminuje czas oczekiwania,
funkcja foto,
funkcja -skanuj raz, drukuj wiele razy" (AR 151).

SHARP AR - 163
Kopiarko - drukarka AR - 163 wyposażona w opcjonalny jednostronny podajnik oryginałów i zestaw sortowania elektronicznego ma możliwość użycia funkcji -skanuj teraz, drukuj wiele razy" oraz sortowania wykonanych kopii. Wystarczy umieścić oryginały w po-ajniku oryginałów, a cały dokument za jednym przejściem zostanie przez urządzenie zeskanowany i zapamiętany. Podczas drukowania kopii można wykonywać inne czynności, co niewątpliwie wpływa na zwiększenie efektywności pracy. Zestaw sortowania elektronicznego pozwala na zeskanowanie i zapamiętanie maksymalnie 60 stron oryginałów formatu A4 (8,5" x 11")*, zaś 3 gniazda pamięci SIMM umożliwiają zwiększenie pojemności pamięci urządzenia.
* zawierający obrazy i grafikę równoważną arkuszom A3 lub A4 IPU-T
Funkcja przesuwania offsetowego sortowanych kopii
W przypadku użycia zestawu sortera elektronicznego oraz jednostronnego podajnika oryginałów, każda kopia jest przesuwana względem poprzedniej, co zapewnia łatwiejsze rozdzielenie poszczególnych kopii oraz zastępuje półki sortera.
Oszczędny system wymiany materiałów
W AR - 163 zastosowano nowy system wymiany materiałów eksploatacyjnych. Dzięki niemu został znacznie obniżony koszt wykonania kopii i wydruków. Można powiedzieć, że AR - 163 jest najtańszym urządzeniem w eksploatacji w swojej klasie.

SHARP AR - 201/206
Kopiarko-drukarka AR - 201/206 wnosi do Twojego biura wyrafinowaną technologię cyfrową, zwiększającą wydajność pracy. Wyjątkowe funkcje tego urządzenia czynią z niego wysokiej jakości kopiarkę i drukarkę wykonującą prace z prędkością 20 stron na minutę. Ko-iarko-drukarkę AR - 201/206 można zastosować również jako drukarkę sieciową. Te wszystkie wyjątkowe cechy zamknięto w zwartej, ergonomicznej obudowie.
Czas
Dzięki krótkiemu czasowi wykonania pierwszej kopii (7,2 sek.), czas oczekiwania jest skrócony do minimum. Z prędkością 20 kopii na minutę, nawet kopiowanie dużej liczby dokumentów przebiega niezwykle sprawnie.
Kopiowanie dwustronne (Duplex)
Dzięki zastosowaniu dwustronnego podajnika oryginału AR-RP1 kopiarko-drukarka AR-206 może wykonywać dwustronne kopie z jednostronnych oryginałów. Dodatkowo zastosowanie modułu drukarki AR-PB8 (Printer Expansion Kit) umożliwia wykorzystanie systemy Duplex do drukowania dokumentów. Dzięki systemowi Duplex, koszty papieru zostaną zmniejszone o połowę, co wpływa na ochronę środowiska naturalnego. Zmniejszeniu ulega również wielkość dokumentów, co wpływa na oszczędność przestrzeni biurowej. Pomimo zastosowania systemu Duplex, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, możliwe było zachowanie tak niewielkich wymiarów urządzenia.
Separator prac
Opcjonalny separator prac automatycznie rozdziela skopiowane i wydrukowane dokumenty na niższą i wyższą półkę, co zapobiega ich pomieszaniu
Oszczędność przestrzeni
Kopiarko-drukarka AR - 201/206 charakteryzuje się wieloma przydatnymi cechami, a przy tym jej wymiary są niewielkie. Kompaktowa obudowa sprawia, że urządzenie to można bez trudu ustawić w dowolnym miejscu w biurze.
Funkcja pauzy
Funkcja pauzy umożliwia skorzystanie z kopiarki użytkownikom, którzy w trakcie kopiowania dużego dokumentu potrzebują natychmiast skopiować inny. Po skopiowaniu tego dokumentu, uprzednio przerwane kopiowanie jest kontynuowane.
Oszczędny system wymiany materiałów
W AR - 201/206 zastosowano nowy system wymiany materiałów eksploatacyjnych. Dzięki niemu został znacznie obniżony koszt wykonania kopii i wydruków. Można powiedzieć, że AR - 201/206 jest najtańszym urządzeniem w eksploatacji w swojej klasie.

SHARP AR-235/275
AR-235/275 zapewnia Ci szybkość, jakiej oczekujesz. Wykonuje kopie i wydruki z prędkością 23/27 stron na minutę, możesz więc zająć się innymi ważniejszymi zadaniami. Co więcej, pierwsza kopia wychodzi w 4,8 sekundy, efektywnie redukując czas, gdy jest do wykonania kilka niedużych prac.
AR-235/275 jest nie tylko kopiarką o bogatych funkcjach, ale dzięki wykorzystaniu ostatnich osiągnięć technologii cyfrowej jest również zaawansowaną drukarką, skanerem sieciowym i faksem w jednym wielofunkcyjnym urządzeniu. Jako wydajny cyfrowy terminal do obróbki dokumentów, AR-235/275 pozwala Ci kontrolować wszelkie aspekty wywarzania dokumentów, od ich tworzenia i edytowania do wykańczania i dystrybucji - wszystko to z Twojego komputera przyłączonego do sieci. Dzięki AR-235/275 posiadasz szybkość jakiej potrzebujesz do zwiększania przepływu dokumentów oraz prosty środek udostępniania informacji w biurze.
Kopiowanie
kopie z widocznymi drobnymi szczegółami o rzeczywistej rozdzielczości 1200 dpi,
funkcja skanuj raz/drukuj wiele razy i elektroniczne sortowanie,
wbudowany moduł kopiowania dwustronnego,
maksymalna pojemność papieru do 2100 arkuszy,
przydatne funkcje edycyjne,
finiszer ze zszywaczem (opcja) sortuje i zszywa dokumenty.
Faksowanie (opcja):
transmisja w czasie krótszym niż 3 sek., w trybie Super G3 i metodzie kompresji JBIG,
szybka transmisja on-line,
kompatybilne z faksami innych marek,
połączenie z 50 numerami po przyciśnięciu jednego klawisza i z 300 po podaniu 3-cyfrowego kodu,
dwustronne skanowanie dla łatwego faksowania dwustronnych dokumentów.
Drukowanie sieciowe (opcja):
jednokrotne przetwarzanie/wielokrotne drukowanie,
rzeczywista rozdzielczość 1200 dpi,
współpracuje z sieciami 100Base-TX LAN,
kontroler wydruku kompatybilny z HP PCL6 i opcjonalnie z PostScript 3,
oprogramowanie sieciowe do kontroli i monitoringu.
Skanowanie sieciowe (opcja):
zamienia papierowe oryginały w cyfrowe pliki do prostego udostępniania i dystrybucji przez sieć komputerową,
oprogramowanie Sharpdesk pozwala na łatwe cyfrowe archiwowanie dokumentów w środowisku -biura bez papieru".

SHARP AR-507
AR-507 wnosi do Twojego biura rozwiązania o najwyższym standardzie, zapewniając szybkość kopiowania i druku przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. AR-507 to pakiet nowoczesnych opcji wspierających efektywność Twojej pracy i bezkompromisową niezawodność, jaką gwarantuje technologia firmy SHARP.
Cyfrowa kopia bez oczekiwania
Czas wykonania pierwszej kopii w AR-507 wynosi tylko 4,3 sekundy, co skraca do minimum czas oczekiwania podczas wykonywania niewielkiej liczby kopii dokumentów o wielu stronach. Prędkość kopiowania wynosi 50 kopii/minutę, co zapewnia szybkie i sprawne zakończenie wykonywanej pracy.
Wysoka jakość kopii za każdym razem
Kiedykolwiek kopiujesz, AR-507 automatycznie rozróżnia tekst od fotografii, dobierając odpowiedni poziom naświetlenia. Dzięki temu Twoje kopie za każdym razem będą wysokiej jakości. W razie potrzeby, poziom naświetlania może być również regulowany ręcznie.
Programowalna pamięć operacji
AR-507 umożliwia zapamiętanie 9 różnych sekwencji ustawień użytkownika, dostępnych w razie potrzeby po naciśnięciu jednego klawisza.
Łatwość obsługi dzięki dotykowemu wyświetlaczowi
AR-507 zawiera w sobie najwyższą technologię światową w dziedzinie wyświetlaczy LCD, w której SHARP jest niekwestionowanym liderem. Zastosowany dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny zapewnia łatwą obsługę kopiarko-drukarki. Graficzny interfejs użytkownika (GUI) poprowadzi krok po kroku przez wszystkie funkcje urządzenia, ułatwiając wykonanie skomplikowanych czynności nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.
Inne wspaniałe zalety:
automatyczny wybór papieru (APS),
automatyczny wybór współczynnika skali (AMS),
automatyczne przełączanie podajnika papieru,
przekładki,
dodawanie okładek,
programy głównego operatora (Key Operator Programmes),
szeroki zakres powiększania i pomniejszania (25 do 400%).

 

SHARP AL-1217
AL 1217 to kompaktowe urządzenie, wykonujące wysokiej jakości kopie w cyfrowej technologii. Kopiarka AL. 1217 ma możliwość współpracy z komputerem dzięki czemu można kopiować i drukować łatwo i szybko bezpośrednio z Twojego komputera. Szybkość kopiowania i wydruku to 12 stron na minutę co w połączeniu ze skanerem 600 x 1200 dpi tworzy wielofunkcyjne komputerowe urządzenie biurowe. Współpraca z urządzeniami odbywa się poprzez interfejs drukarki: równoległy , lub USB 1.1, obsługujący systemy operacyjne Windows NT 4.0/2000/XP/95/98/Me

Współczynnik kopiowania w szerokim zakresie
AL 1217 ma szeroki zakres zoomu od 25 do 400% co pozwala Ci na ustawienie wielkości kopii na taką jaka jest Ci potrzebna. Skala zmienia się co 1%.
Rozdzielczość wydruku 600 dpi
Rozdzielczość kopiarko-drukarki wynosi 600 dpi, co umożliwia uzyskanie wysokiej jakości wydruku. Zapewnia to wyjątkową ostrość detali na kopii oraz powoduje, że drukowany tekst jest wyraźny i czytelny.
Inne wspaniałe zalety
kaseta na papier do 250 arkuszy A4 lub A6

wygodny wewnętrzny pojemnik na papier i boczny podajnik dokumentów,
pierwsza kopia w 9,6 sekundy,
funkcja oszczędzania tonera,
funkcja oszczędzania energii dzięki -Power Saver",
funkcja Auto Start eliminuje czas oczekiwania,
funkcja foto,
funkcja -skanuj raz, drukuj wiele razy" .

 

SHARP AL-5012

Zawsze gotowa pracować dla Ciebie.
Jeśli chodzi o wykonywanie wysokiej jakości kopii, AR-5012 posiada wszystkie niezbędne do tego funkcje. Wykorzystując zaawansowaną cyfrową technologię, urządzenie jest w stanie doskonale reprodukować Twoje dokumenty z szybkością 12 kopii na minutę. Dzięki kompaktowej budowie łatwo wpasuje się w przestrzeń Twojego biurka.
Jednokrotne skanowanie, wielokrotne drukowanie (SOPM).
AR-5012 sprawnie wykonuje zarówno pojedyncze kopie jak i większe prace z szybkością 12 kopii na minutę. Pierwsza kopia wychodzi po 9,6 sekundy. Dzięki funkcji jednokrotnego skanowania i wielokrotnego drukowania, zeskanowane dokumenty są zachowywane w pamięci, a następnie kopiowane w ilości do 99 egzemplarzy. Nie musisz czekać na koniec kopiowania aby wziąć dokumenty z kopiarki.
Wygodny system podawania papieru.
Większa pojemność papieru oznacza mniejsze straty czasu na uzupełnianie. AR-5012 posiada dwie drogi podawania papieru; ładowaną od przodu tacę na 250 arkuszy oraz podajnik boczny na pojedyncze arkusze. Urządzenie obsługuje formaty od A4 do A6.
Automatyczna cyfrowa ekspozycja
Aby wykonywać kopie o optymalnej jakości, tryb automatycznej cyfrowej ekspozycji dostosowuje poziom zaczernienia. Automatycznie odróżnia tekst od fotografii aby utrzymać odpowiedni kontrast i dokładnie odwzorować szczegóły oryginału. Poziom ekspozycji może być również ustawiony ręcznie.
Cyfrowy tryb foto
Tryb foto zapewnia wysokiej jakości reprodukcje fotografii i oryginałów z półtonami. Poziom ekspozycji może być ustawiony ręcznie aby uzyskać odpowiedni poziom kopiowanych półcieni.
Szeroki zakres zoom
Cyfrowe przetwarzanie obrazu w AR-5012 pozwala na dużą rozpiętość skali odwzorowania od 25% do 400 %, ustawianej w skokach co 1%. Urządzenie posiada również wstępnie zaprogramowane skale odwzorowań, które można wybrać jednym przyciśnięciem.
Wewnętrzna taca wyjścia
AR-5012 posiada wiele funkcji i zajmuje mało miejsca. Cyfrowy system przetwarzania obrazu nie potrzebuje dużo przestrzeni, dzięki czemu kopie mogą wychodzić na tacę wyjściową znajdującą się w obrębie urządzenia. Brak wystających części i małe rozmiary powodują, że AR-5012 może być ustawiona tam gdzie konwencjonalne kopiarki się nie mieszczą.
Oszczędność energii
Aby zużycie energii było minimalne, Ar-5012 posiada dwa tryby zmniejszonego poboru energii. Tryb automatycznego wyłączania minimalizuje zużycie energii gdy kopiarka nie jest używana, a tryb wstępnego podgrzewania zmniejsza ilość energii zużywanej przez system utrwalania.
Tryb oszczędzania toneru
W tym trybie istnieje możliwość oszczędności toneru, która nie wpływa znacznie na jakość kopii - doskonały sposób obniżenia, już i tak niskich, kosztów eksploatacji.

 

SHARP AL-5020

Wydajność i jakość, na której możesz polegać
AR 5120 posiada duże możliwości kopiowania, a jednocześnie zajmuje mało przestrzeni biurowej. Oszczędzająca przestrzeń wewnętrzna taca wyjścia sprawia, że kopiarka pasuje do każdego biura, wykonując 20 kopii na minutę o rozdzielczości 600 dpi. SHARP AR-5120 to kompaktowe urządzenie w pełni zaspokajające potrzeby kopiowania w Twoim biurze
Wydajne kopiowanie
20 kopii na minutę to szybkość, z jaką AR-5120 może sprawnie wykonać nawet duże prace. Czas oczekiwania przed kopiarką jest minimalny, kopia wychodzi po 7,2 sekundy.
Jednokrotne skanowanie, wielokrotne drukowanie (SOPM)
Dzięki funkcji jednokrotnego skanowania i wielokrotnego drukowania nie musisz tracić czasu przy kopiarce. Po prostu umieść dokumenty w opcjonalnym podajniku dokumentów (SPF) a każda strona zostanie automatycznie zeskanowana i będzie wykonana żądana ilość kopii. AR-5120 zachowuje dokumenty w pamięci, umożliwiając Ci szybki dostęp do kopiowanych oryginałów - zaraz po zeskanowaniu.
Automatyczny podajnik dokumentów (SPF)
W AR-5120 kopiowanie zestawów dokumentów jest bardzo proste. Wystarczy umieścić oryginały w opcjonalnym automatycznym podajniku dokumentów AR-SP2 i zostaną one automatycznie skopiowanie.
Kopiowanie w rozdzielczości 600 dpi
Kopiarka wykonuje wysokiej jakości kopie o rozdzielczości 600 dpi. Gwarantuje to ostrość detali oraz wyraźny i czytelny tekst w reprodukowanych dokumentach.
Cyrowa automatyczna kontrola ekspozycji
Aby wykonane kopie były najwyższej jakości, tryb cyfrowej auto-ekspozycji automatycznie dobiera odpowiedni poziom jasności i zaciemnia aby osiągnąć optymalny kontrast. Tekst i fotografie są automatycznie rozróżniane alby utrzymać odpowiedni poziom kontrastu w celu dokładnego oddania szczegółów reprodukowanego dokumentu.
Drogi podawania papieru
AR-5120 posiada ładowaną od przodu tacę na 250 arkuszy papieru jak również podajnik boczny na 100 arkuszy, przydatne w przypadku wykonywania większych prac o raz kopiowania na różnych formatach papieru. Mogą być kopiowane wszystkie standardowe formaty papieru; AR-5120 obsługuje formaty od A3 do A6.
Oszczędność powierzchni biurowej
Przekonasz się, że AR5120 posiada wiele funkcji i jednocześnie zajmuje mało miejsca. Ustawienie kopiarki w pomieszczeniu jest bardzo łatwe; brak wystających elementów i kompaktowa budowa pozwala ustawić ją tam gdzie konwencjonalne kopiarki się nie mieszczą.
Inne funkcje
- automatyczny wybór skali odwzorowania (AMS)
- XY Zoom
- tryb kopiowania książkowego
- pozytyw/negatyw
- tryby oszczędzania energii

 

CANON NP 6512

Kopiarka biurowa pracująca z prędkością 12 kopii / min., wyposażona w kasetę na 250 arkuszy, podajnik boczny. Prosta w obsłudze. Technologia szybkiego utrwalania SURF daje nam pewność o niskim zużyciu energii

Formaty kopii:
ręczne podawanie: do wizytówki do A4, szuflada podająca:A4

Gramatura papieru kserograficznego:
podawanie z szuflady: od 64 do 80 g/m2; ręczne podawanie: od 52 do 128 g/m2, pocztówki, filmy OHP, etykiety, wizytówki

Czas nagrzewania:
0 sekund przy temperaturze 20 C

Pierwsza kopia:
po 10 sekundach (A4; 1:1)

Szybkość kopiowania:
12 kopii A4 na minutę (1:1); 12 kopii A5 na minutę (1:1)

Skalowanie:
od 70% do 141%

Podawanie papieru:
1 szuflada: 250 arkuszy (80 g/m2); ręczne podawanie: 50 arkuszy (80 g/m2)

 

CANON NP 6320

Kopiarka przeznaczona do niewielkich nakładów miesięcznych. Polecana do średniej wielkości biura. Niski koszt kopii oraz prostota obsługi wyznacza jej dobrą pozycję w segmencie małych kopiarek.

Dopuszczalne oryginały:
kartki, książki i przedmioty trójwymiarowe o ciężarze do 2 kg

Formaty kopii:
A6 - A3

Gramatura papieru kserograficznego:
podawanie z kasety: od 64 do 80 g/m2; podawanie ręczne: od 64 do 128 g/m2

Czas nagrzewania:
30 sekund przy temperaturze 20 C

Pierwsza kopia:
8 sekund (A4, 1:1)

Szybkość kopiowania:
20 kopii A 4 na minutę (1:1); 11 kopii A3 na minutę (1:1)

Skalowanie:
od 50 do 200%

Podawanie papieru:
podawanie z kasety: A3-A5R; podawanie ręczne A3-A6

Opcjonalne wyposażenie:

Urządzenia wykańczające:
Sorter ze zszywaczem D-3 (Ilość półek: 10, Pojemność półek: 50 ark.)
Mini sorter A-1 (Ilość półek: 10, Pojemność półek: 50 ark.)

Podajnik dokumentów:
Automatyczny podajnik dokumentów ADF A-1 (Nie odwracający oryginału

 

CANON NP 6330

Kopiarka średniej wydajności. Jest idealnym rozwiązaniem dla intensywnie pracujących biur i zespołów. Łączy szybkość z szeregiem zaawansowanych funkcji, zapewniając wyjątkowo wysoką jakość kopii. Jej atrybuty to niezawodność, ekonomika i wysoka wydajność. Wykonuje 31 stron A4 na minutę. Automatyczne kopiowanie obustronne zwiększa elastyczność i wydajność, zmniejszając przy tym koszt papieru. Możliwość wykonywania obustronnych kopii z oryginałów jednostronnych, dwustronnych lub rozmieszczonych na dwóch sąsiadujących stronach.

Dopuszczalne oryginały:
arkusze i inne przedmioty trójwymiarowe do 2 kg

Maksymalny format oryginału:
A3

Formaty kopii:
materiały podawane z szuflady:A3-A5

Gramatura papieru kserograficznego:
do 80 g/m2 (dla szuflady), maksymalnie 124 g/m2 (dla podajnika)

Czas nagrzewania:
35 sekund

Pierwsza kopia:
około 5.8 sekundy (1:1, papier podawany z górnej szuflady głównego zespołu, wyłączone AN)

Szybkość kopiowania:
31kopii/min (1:1, format A4), 17 kopii/min. (1:1, format A3)

Podawanie papieru:
z 2 szuflad (500 arkuszy A3-A5 każda), z podajnika bocznego (50 arkuszy)

Dwustronne kopiowanie:
standardowe kopiowanie dwustronne

Opcjonalne wyposażenie:

Urządzenia wykańczające:
Sorter zszywacz D-3 (Ilość półek: 10)
Sorter MS B-2 (Ilość półek: 10)
Sorter E-2 (Ilość półek: 20)

Podajniki dokumentów:
Recyrkulacyjny Podajnik Dokumentów F1 (RDF F1) (Odwracający oryginał)
Automatyczny Podajnik Dokumentów (ADF E-1) (Nieodwracający oryginał)

Podstawa:
Podstawa M-1 z kasetą 1500 arkuszy (z kasetą dużej pojemności