Firma InsERT Sp. z .o.o. jest przedsiębiorstwem informatycznym, od ośmiu lat tworzącym programy usprawniające prowadzenie małych i średnich firm. Systemy firmy InsERT  cieszą się ogromną popularnością, zdobyły wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Początek nowego tysiąclecia przyniósł firmie InsERT Sp. z o.o.  ponad 120 tysięcy sprzedanych kopii systemów, co uplasowało go na pierwszym miejscu wśród konkurencyjnych firm pod względem sprzedanych pakietów oprogramowania. Ogromna popularność w konsekwencji wpłynęła na uniwersalność i niską cenę produktów. Systemy InsERT są w tej chwili najbardziej konkurencyjne cenowo na naszym rynku. Oprogramowanie tworzone przez InsERT Sp. z o.o. jest produkowane do sprzedaży z tzw. "półki" - systemy są tak uniwersalne, że spełniają wymagania bardzo różnych odbiorców, jednocześnie nieskomplikowane przy ich instalacji,  poznawaniu i wdrażaniu. 

Historia InsERT'u zaczęła się od programu Subiekt - komputerowego systemu obsługi sprzedaży. Pierwszy Subiekt powstał w 1991 r. 

Od 1993 roku, czyli od momentu ukazania się Subiekta 3, jedynym i wyłącznym właścicielem programu stał się InsERT. Prócz kolejnych wersji Subiekta na rynku ukazują się m.in. systemy finansowo-księgowe i kadrowo-płacowe, tworzone w Insercie.

W grudniu 2000 r. firma przekształca się ze spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Odtąd oficjalna nazwa to - InsERT Sp. z o.o.

PROGRAMY

Oferta programów dla DOS składa się z następujących systemów:

Programy dla Windows to pakiet, na który składają się programy:

to kompleksowa propozycja dla małych i średnich firm, które poszukują sprawnego systemu zarządzania firmą pracującego w środowisku Windows.

Wersje dla środowiska Windows powstały na podstawie wieloletnich doświadczeń związanych z istnieniem na rynku dla systemu DOS - nadal sprzedawanych i niezmiennie cieszących się ogromną popularnością.

Nowością jest duet programów przeznaczonych przede wszystkim dla odbiorców indywidualnych: